PVC Pencere İmalatı

PVC Pencere İmalatı

Pencere imalatında en çok öne çıkan malzemeler ahşap, alüminyum ve PVC’dir. Ahşap, yalıtım açısından iyi sonuçlar verebilmesine karşın sürekli bakım istemesi ve çabuk deforme olabilmesi ve maliyeti nedeniyle çok tercih edilememektedir.  Alüminyum ise yüksek mukavemetine karşın düşük yalıtıma sahip olması ve maliyetinin yüksek olması nedeniyle çok avantajlı değildir. PVC pencereler ise iyi yalıtıma sahip olması, uzun yıllar dayanarak bakım gerektirmemesi, uygun tasarım ve destek elemanlarıyla yüksek mukavemetlere erişebilmesi, ahşap ve alüminyuma oranla daha düşük maliyeti sebebiyle en çok tercih edilen malzemedir.Bununla birlikte sizlere sağladığı kolaylıklarda bulunmaktadır.

Temizlenimi kolaydır ve saydamlık özellikleri bulunduğu için ışığın aktifliği sorunu yaşamazsınız.Önceleri bir üretim malzemesi olarak PVC’yle ilgili çok çelişkili tartışmalar olmaktaydı. Bununla birlikte bilimsel araştırmalar çağdaş üretim yöntemleri ve işleme standartlarıyla PVC’nin sürdürülebilir gelişmeye katkıda bulunan bir malzeme haline geldiğini göstermektedir. Bu durum, özellikle de Pvc profillerden üretilmiş pencereler için uygundur.

Dışarıdaki manzarayı daha rahat izleyebilmek için daha çok PVC pencereler tercih edilmektedir. PVC pencere modelleri taban genişliğine göre sınıflandırılmaktadır. Bu da fiyat aralığında farklılıklara neden olmaktadır. PVC pencerelerin fiyatlarını etkileyecek bazı hususlar bulunmaktadır.

PVC pencere profilinin ebadı manzaraya göre ayarlanabilir, ancak bu işlem fiyat artışına sebep olmaktadır. PVC pencere sistemlerinin fiyatları, tercih ettiğiniz firmaya ve o firmanın kullandığı malzemelere göre de farklılık göstermektedir. PVC pencere fiyatları hesaplanırken metre tül adı verilen bir hesaplama şekli vardır.  Bu hesap sayesinde pencereniz içerisindeki tüm aksesuarların ve profilin maddi karşılığı en uygun şekilde hesaplanmaya çalışılır.

PVC pencere alımı sırasında fiyata dâhil olan veya olmayan ürünleri bilmek en uygun PVC ürünü almanıza yardımcı olacaktır. Şöyle ki; metre tül hesabının içinde yer alan ürünler ile ilgili olarak ayarlanmış bir standart fiyat vardır ve üretici firma bu standardın dışına çıkamaz. Ancak, metre tül hesabı harici ürünler yalnızca müşterinin belirleyeceği özelliklerden oluşur. Yani, en uygun PVC fiyatı hususunda metre tül hesabına dahil olmayan ürünleri seçerken çok dikkatli olmak gerekir.Üniversan ltd. şti. olarak sizlere bu hizmeti kusursuz ve sizi memnun eden veya edecek fikre göre tasarlayıp, hazırlıyoruz.,

Üniversan LTD.ŞTİ olarak firmamız Bursa merkez olmak üzere tüm ilçelerde hizmet vermektedir.

-0224 364 31 04

-0224 362 06 18 

Diğer Hizmetler

41 Yıllık Tecrübemiz ile Çözüm Ortağınız Olmaktan Gurur Duyuyoruz.